KREU

Penza fiton Superkupën Mbarëkombëtare!

Penza fiton Superkupën Mbarëkombëtare (*Shkrim @ligaunike) Penza e ka mundur në finale Prishtinën me rezultat 65:71 (28:21, 13:15, 11:21, 13:14), duke fituar Superkupën Mbarëkombëtare, që [...]

Tirana NEPTUN ekipi fitues i Kupës së Federatës meshkuj 2021!

Tirana NEPTUN eshte ekipi fitues #KupaFederatesMeshkuj2021 e cila ka arritur te mund ne finale ekipin e Partizanit me rezultatin 88-64. Endrit Hysenagolli @agolli14 serisht vendimtar [...]

Flamurtari ekipi fitues i Kupës së Federatës femra 2021!

  Flamurtari eshte ekipi fitues #KupaFederatesFemra2021 Flamurtari ka arritur te mund ne finale ekipin e Partizanit me rezultatin 83-65. Lojtarja e Flamurtarit, Laura Jane Johnson [...]

Asambleja Zgjedhore e FSHB-së

Me 4 shtator 2021 ne ambjentet e hotel AlMak Albania, Tirane, u zhvillua Asambleja Zgjedhore e FSHB-se per President dhe 6-Anteret e KD-se. Ne Asamble [...]

Pritja e ekipeve kombetare!

Diten e hene (30.08.2021) ne ambjentet e #hotelrogner, Z. Avni Ponari – President i FSHB, organizoi eventin per pritjen e ekipeve kombetare te moshave U20/18/16 [...]

Ekipi kombetar U16 djem 2021

Ekipi #albania i gjashte dhe i fundit perfaqesues per moshat 2021  eshte ne #kosovo ku do te zhvilloje 5 ndeshje te vlefshme per kompeticionin #FibaU16EuropeanChallenger [...]

FIBA U18 European Challenger – Tirana, Albania
Grupi i U20 Djem në prag fillimi të sfidave europiane.

Ndeshja e parë ndaj ekipit të Spanjës,(nesër) për të vazhduar me ekipet e tjera të Çekisë, Italisë, Kroacisë, emra olimpikë të Tokyo 2020 dhe vazhdon [...]

Niset ekipi U20 Vajza!

Vajzat e U20, sot nisen drejt Armenisë. Për herë të parë, fshb konfirmon pjesëmarrjen me këtë kategori, për të barazuar garat 3×3 si për djem [...]

Teuta ekipi kampion 2020-21!

Teuta shpallet Kampioni i Shqipërisë Meshkuj 2020-2021! Përmbyllet në ndeshjen e 4-rt finale sezoni i meshkujve, në Ramazan Njala! Seria e finaleve: Teuta 3 – [...]

Flamurtari Femra kampion 2020-21!

#flamurtari eshte ekipi kampion ne #kategoriaIfemra per edicionin 2020-21. Ne #pallatiisportitflamurtari eshte zhvilluar ndeshja e trete finale ndermjet ekipit #flamurtari dhe #partizani, finale e cila [...]

Kamza Basket, fituese e Kategorisë së I-rë Meshkuj 2020-2021!

Kamza Basket, fituese e Kategorisë së I-rë Meshkuj 2020-2021! Një performancë për tu vlerësuar nga fillimi i sezonit së bashku me atë të ekipeve të [...]

Teuta Fitues i Kupes se Shqiperise Meshkuj 2021!
Partizani Fitues i Kupes se Shqiperise Femra 2021!
Liga Unike – Speciale
Kampionet – The Roses (Permeti) #U16Vajza

Përfundon dhe kampionati i vajzave U16! Kupa e kampionit, mbetet në qytetin e trëndafilave! Përmeti kampion 2020-2021. Suksese në edicionin e ardhshëm!

Kampionet – Vllaznia #U18Vajza

@vllaznia.basket ekipi fitues i kampionatit kombetar #U18Vajza edicioni 2020-21 Ne #pallatisportitdhimitraqgoga eshte zhvilluar finalja e kampionatit U18 vajza ndermjet ekipeve #vllazniabasket #vs #therosesbasket Ekipi shkodran [...]

Kamza Basket ekipi fitues #U20Djem

Kamza Basket eshte ekipi fitues i Final Four #U20Djem edicioni 2020-21 Ne sallen sportive #kamez ka perfunduar organizimi #finalfour per kategorine U20 Djem, ku moren [...]

Teuta eshte ekipi fitues #U18Djem
previous arrow
next arrow
Slider

 

 

 

 

 

 

SHOQATAT ANËTARE NË FSHB