Asambleja Zgjedhore e FSHB-së

September 15, 2021 admin 0

Më 4 shtator 2021 në ambjentet e hotel AlMak Albania, Tiranë, u zhvillua Asambleja Zgjedhore e FSHB-së për forumet drejtuese për President dhe 6-Antarët e […]

Edhe 100 Profesor!

September 3, 2021 admin 0

FSHB uron përzemërsisht Profesor. Astrit Grevën, trajnerin IKONË të basketbollit në Shqipëri dhe në veçanti të ekipit Partizani, i cili sot na gëzon me 85-vjetorin […]

Asambleja Zgjedhore e FSHB-së!

September 3, 2021 admin 0

Nesër (04.09.2021), FSHB do të organizojë Asamblenë Zgjedhore për organet drejtuese. Pas propozimeve të marra nga shoqatat anëtare të FSHB, është përcaktuar si kandidat i […]

Pritja e ekipeve kombetare!

September 1, 2021 admin 0

Diten e hene (30.08.2021) ne ambjentet e #hotelrogner, Z. Avni Ponari – President i FSHB, organizoi eventin per pritjen e ekipeve kombetare te moshave U20/18/16 […]

Ekipi kombetar U16 djem 2021

August 15, 2021 admin 0

Ekipi #albania i gjashte dhe i fundit perfaqesues per moshat 2021  eshte ne #kosovo ku do te zhvilloje 5 ndeshje te vlefshme per kompeticionin #FibaU16EuropeanChallenger […]

Malta renditetet e 6-ta!

August 8, 2021 admin 0

Malta fiton ndaj Moldavise duke u pozicionuar ne vendin e 6-te. Ekipi perfaqesues #malta arriti te fitoje me rezultatin 75-65 duke marre fitoren e pare […]

Albania vs Andorra

August 8, 2021 admin 0

Vendi i 3-te ne #FibaU18EuropeanChallenger do te diskutohet ndermjet ekipit #albania dhe #andorra Pas humbjes ne sekondat e funit ne 1/2 finale, Shqiperia U18 djem […]