U18 Vajza pozicionohen ne vendin e dyte ne kampionatin Europian

Sot u zhvillua dhe finalja e shumepritur e kampionati Europian ku ekipi yne edhe pse humbi me rezultat 56 – 47 vlen per tu permendur paraqitja dinjitoze dhe ecuria e tyre me 4 fitore rradhazi . Ato u renditen te dytat me merite . Nuk mund te leme pa permendur se dy nga vajzat tona Brikena Mucenji dhe Anisa Bokrina u bene pjese e starting five .

Keto arritje te ekipit tone jane padyshim fale punes se palodhur te trajneres Elona Hasanaj dhe zv Medina Mustafa nje staf i perkushtuar per te marre me te miren nga ky kompeticion.

 

 

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*