Teuta është shpallur fituese e Kupës së Shqipërisë meshkuj 2022-2023

Teuta është shpallur fituese e Kupës së Shqipërisë në basketboll për meshkuj, pas fitores 82-74 ndaj Kamza Basket, në finalen e luajtur në mbrëmje në mjediset e Akademisë “Dhimitraq Goga”.

Kjo është Kupa e peste në histori për Teutën e basketbollit për meshkuj,

MVP u shpalle Avery Kordell Sullivan nga ekipi i Teutes me 19 pike 19 rebound 4 assist dhe indx 30

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*