Flamurtari fitues i Kupes se Shqiperise femra 2023

Flamurtari fitues i Kupës së Shqipërisë në basketboll për femra, me rezultat 74-73 në finale ndaj Partizanit, në ndeshjen e luajtur në mjediset e akademisë “Dhimitraq Goga” në Durrës.

Ky është titulli numër 20 në histori për Flamurtarin.

Nga ekipi i Flamurtarit u dallua Samra Omerbasic me 21 pike , 15 rebounds , 1 assist dhe index +36

Nga ekipi Partizanit ishte  Antoinette Bannister me 32 pike, 3 rebounds ,3 assist dhe index +30

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*