Ekipi kombetar meshkuj

Ekipi kombetar meshkuj te rritur ka mberritur sot ne Rumani ku do te zhvilloje ndeshjen e pare nderkombetare te perfaqesimit te Shqiperise ne basketboll per vitin 2022.
Ekipi i drejtuar nga Tr. Afrim Bilali, As. Mikel Sërbo dhe Bruno Hoxha do te zhvillojne dy ndeshje ne transferte.
Neser (24.02.2022) zhvillojme ndeshjen me Rumanin ne qytetin Ploiesti, ne oren 17:00 (ora lokale e Shqiperise).
Te dielen (27.02.2022) zhvillojme ndeshjen me Luksemburgun ne oren 17:00.
Ju ftojme te ndjekim LIVE ne RTSH Sport dhe #YouTube #fiba emocionet qe do te percjellin keto perballje te vlefshme per FIBA Eurobasket 2025 – Para Eliminatore.
Viti 2021 ishte viti rekord i pjesemarrjes me te gjere me ekipin kombetar, rekord te cilin synojme ta thyejm kete vit 2022, duke siguruar vazhdimsine e pjesemarrjeve te vitit 2021 dhe duke shtuar pjesemarrjen me ekip perfaqesues ne turneun eliminator per Europianin 3×3.
Mbetemi te motivuar qe te avoncojme vit pas viti!

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*