Ekipi kombetar meshkuj nis grumbullimin!

Ekipi kombetar meshkuj eshte grumbulluar ne kompleksin sportiv “Dhimitraq Goga” ne kuader te dy ndeshjeve te vlefshme per FIBA Eurobasket 2025 – Para Eliminatore.

Me date 24 shkurt 2022 – Rumani vs Shqiperi

Me date 27 shkurt 2022 – Luksemburg vs Shqiperi

Ne te dy ndeshjet ekipi yne do te jete ekip mik duke realizuar ndeshjen e pare me Rumanine dhe ndeshjen e kthimit me Luksemburgun me te cilen arritem te fitonim ne ndeshjen e pare te zhvilluar ne nentor 2021, ne p.s. Dhimitraq Goga.

Ekipi i drejtuar nga trajneri Afrim Bilali ka nisur grumbullimin fillimisht me lojtaret qe aktivizohen ne kampionatet kombetare, me pas ekipit do t’i bashkohen dhe lojtaret qe luajne ne Itali, Kosove, Angli dhe Serbi.

#fshb #albanianbasketballfederation

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*