Ekipi Kombetar Meshkuj – Shkurt 2022

Ekipi kombetar meshkuj do te zhvilloje ne muajin shkurt 2022, ndeshjet e rradhes ne kuader te para-eliminatoreve FIBA Eurobasket 2025.

Ekipi i drejtuar nga Z. Afrim Bilali ka arritur te fitoje ndeshjen e pare te ketije kompeticioni te zhvilluar ne muajin nentor 2021 kunder ekipit te Luksemburgut.

Ekipi kombetar do te nise grumbullimin ne mes te muajit shkurt dhe do te zhvilloje dy ndeshje si ekip udhetues ne Rumani (24.02.2022) dhe Luksemburg (27.02.2022).

#albanianbasketballfederation #albanianbasketballnationalteam #fiba #fibaeurobasket2025pq

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*