Partizani Ekipi fitues #SuperkupaShqiperiseFemra 2020-21

@partizanibasketbollfemra eshte ekipi fitues i #SuperkupaShqiperiseFemra per edicionin 2020-21.
Ekipi Partizani, drejtuar nga Tr. @ledinakoci , ka arritur te fitoje kunder ekipit te Falmurtarit me rezultatin ngushte 62-65.
@ornelalalaj arriti te shenoje 16 pike dhe te zotroje 15 topa ne tabele duke qen nje nga lojtaret me te mira te ndeshjes. @aidapalko zhvilloi nje ndeshje shum te mire me 19 pikete shenuara.
Per ekipin e Flamurtarit spikati lojtaria Emma Obryan me 23 pike dhe 5 asiste.
Kete te premte ne oren 18:00, #fariehoti zhvillohet ndeshja ndermjet Teutes dhe Tirana Neptun e vlefshme per #SuperkupaShqiperiseMeshkuj

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*