Shqiperi vs Luksemburg

Neser ne oren 18:00 ekipi kombetar meshkuj #albania do te zhvilloje ndeshjen e pare te vlefshme per #Eurobasket2025 #perqualifiers kunder ekipit kombetar te #luxembourg

Ndeshja do te zhvillohet ne pallatin e sportit “Dhimitraq Goga” dhe do te transmetohet Live ne #rtshsport

Tashme ekipi yne eshte i plote dhe po zhvillon pregatitjet e fundit ne prag te ndeshjes se neserme.

Nen drejtimin e Tr. Afrim Bilali eshte nje grup i perbere nga lojtare qe aktivizohen ne kampionatin kombetar Shqiptar dhe ne kampionatet e Kosoves, Italise dhe Serbise.

Kjo do te jete dhe ndeshja e pare pa kapitenin Gerti Shima, i cili tashme eshte larg parketit por shume prane sportit!

Meshkujt startuan perfaqesimin e Shqiperise ne basketboll per kete vit 2021, ne muajin shkurt me ndeshjet e fundit per para-kualifikuese te kompeticionit FIBA WORLD CUP 2023, u pasua nga 6-te ekipe kombetare te moshave djem dhe vajza (U20/18/16) dhe vazhdoi me perfaqesimin e ekipit kombetar te femrave me 11 dhe 14 nentor 2021.

Ekipi kombetar meshkuj me kete ndeshje permbyll nje vit perfaqesimi rekord te Shqiperise ne basketball.

8 Ekipe Kombetare!

Jam i bindur qe djemte do te zhvillojne nje ndeshje me rivalitet dhe shpresojme qe te permbyllim perfaqesimin e Shqiperise per kete vit, ME FITORE!

 

Avni Ponari

President i FSHB-se

 

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*