Albania vs Spain #u20djem

Sot zhvillojme ndeshjen e pare #FibaU20EuropeanChallengers #albania🇦🇱 #vs #spain #u20djem
Jemi te bindur qe djemte te drejtuar nga Tr. @enillazani
dhe As.Tr. @grifinjo @prodaniglen do te japin maksimumin ne kete ndeshje.
Kualiteti nuk mungon!
Ekipi #u20djem perbehet nga djem qe kane perfaqesuar #albania🇦🇱 ne kampionate te meparshme Europiane duke filluar nga kategoria #u16djem duke vazhduar me #u18djem
dhe tashme me #U20djem
Perfaqesimi i Shqiperise me moshat nga #fshb eshte nje objektiv qe konsolidohet vit pas viti duke filluar qe me kombetaren #u16djem ne vitin 2014 drejtuar nga Tr. @nikola.milatovic9989 deri sot qe perfaqesohemi me te gjitha grupmoshat per djem dhe vajza.
Vizioni i Z. @avniponari dhe kontributi i vyer i trajnereve te moshave nder vite, po jep frytet me nje perfaqesim te denje te #u20vajza duke arritur dy fitore ne kompeticionin #FibaU20WomensEuropeanChallengers
Ekipi kombetar senior @afrimbilali ne ndeshjet e shkurtit 2021 pati 6 lojtare qe kane marre eksperience nga aktivitetet Europiane te moshave
@eldi.hysa @daniel_lekndreaj @celotaflaj @kleinstrazimiri10 @frenki_21 @ferdi_bedini
Te mundohemi te ecim perpara ne rrugen e duhur!

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*