Golden Eagle Ylli fiton Ligen Unike!

Ne pallatin e sportit “Dhimitraq Goga” eshte realizuar Final Four i Liges Unike, 13/14 Prill 2021.

Ekipi Goga Basket u perball me Rahovecin per vendin 3/4, ndeshje e cila perfundoi me fitoren e Rahovecit duke rrembyer keshtu medaljen e bronxit.

Ne oren 19:00, pas fjalimit hapes te z.Avni Ponari (President i FSHB), z.Arben Fetahu (President i FBK) dhe z.Ilir Trebicka (President i Liges Unike), u zhvilua finalja, nje ndeshje historike, ndermjet KB PEJA dhe ekipit GOLDEN EAGLE YLLI.

Ndeshja u fitua ne fund nga ekipi GOLDEN EAGLE YLLI me rezultatin e ngushte 82-79.

Edicioni i ardhshem pritet te jete me plot risi dhe me pjesemarrje me te gjere duke perfshire dhe femrat.

Pas ketije eventi, FSHB nis neser Kupen e Shqiperise e cila do te filloje per kategorine e femrave dhe me pas me date 17 Prill fillojne ndeshjet e meshkujve.

#BasketbolliNukNdalet

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*